NEJMLADŠÍ FOTBALOVÉ NADĚJE ČEKAJÍ FINÁLOVÁ KLÁNÍ VE STRÁŽOVĚ A V JANOVICÍCH

Tradičně pohledu zúčastněných týmů ve fotbalových soutěžích v Pošumaví byly nejpočetněji kategorie mladších a starších přípravek. Řídící OFS Klatovy uspořádal v končícím ročníku 2017/18 celkem 16 turnajů pro každou kategorii, osm na jaře a stejný počet absolvovalo úctyhodný 32 počet týmů také na jaře.

Tradičně na závěr jsou pro přípravky připraveny finálové turnaje. Letos byly Okresním fotbalovým svazem pověřeny pořadatelstvím těchto turnajů kluby SK Kovodružstvo Strážov pro mladší přípravky a turnaj pro starší přípravky zabezpečí FK Dukla Janovice.  V sobotu 9.června ve Strážově bude startovat sedm týmů: FK Horažďovice, Svatobor Hrádek, SK Klatovy 1898, Start Luby, FK Okula Nýrsko, TJ Sušice a SK Kovodružstvo Strážov.  O den později v neděli 10.6. v Janovicích zakončí svoji sezónu finálovým kláním na turnaji týmy starších přípravek FK Dukla Janovice, FK Horažďovice, Svatobor Hrádek, SK Klatovy 1898, Sokol Měčín, FK Okula Nýrsko, Sokol Plánice a SK Kovodružstvo Strážov.

Příjezd účastníků na obě místa konání jsou nejpozději do 08.30. Hrát se bude na třech hřištích současně systémem každý s každým, mladší s hrací dobou 1×15 minut, starší 1x 20 minut. První série utkání začne v 09:00 hodin. V sobotu ve Strážově po odehrání 21 zápasů předpokládají pořadatelé ukončení vyhlášení výsledků a předáním cen mezi 12:30 -13:00 hodin. V neděli v Janovicích bude sehráno 28 zápasů s tím, že poslední zápas sedmého kola Janovice – Plánice bude předehrán v 08:25 hodin. Pokud půjde vše podle plánu, pak vyhlášení výsledků a předání cen za umístění bude v době mezi 14:20 – 14:35 hod.

Oba turnaje, které budou řídit kvalifikovaní rozhodčí delegovaní komisí rozhodčích OFS Klatovy ukončí zástupci OFS, ve Strážově předseda STK Vratislav Krulich, v Janovicích předseda trenérské rady a KM Václav Zahradník.

Okresní fotbalový svaz společně s oběma kluby, které byly pověřeny pořadatelstvím zve na hřiště do Strážova a Janovic všechny příznivce fotbalu, kteří chtějí vidět nefalšované a urputné souboje těch nejmladších našich fotbalových nadějí u kterých nebude chybět nasazení, radost ze hry, velké úsilí být nejlepší. Nejmladšímu hráčskému potěru se v Pošumaví tradičně daří a již desítky let patří nejen v našem kraji mezi top okresy. Je dost možné, že o rok nebo dva později třeba pak ti nejlepší z nich také vybojují pro Pošumaví podobný úspěch jako jejich vrstevníci, kteří jsou členy okresního výběru U12. Tento kolektiv si po vítězství v kraji a úspěchu v národním finále si vybojoval účast v celostátním finále okresních reprezentací, který proběhne v příštím týdnu ve dnech 14.-15.6. v Praze na turnaji v Praze v příštím týdnu v Praze!

 

 

Podobné příspěvky