Z pohledu fotbalu okurkové období uzavřeme krátkou rekapitulací poslední sezóny z pohledu všech týmů včetně týmových a dalších fotek. A uvedeme i aktuality vzhledem k nadcházejícímu ročníku.

Tým mužů vstupoval do jarní části ve vedoucí pozici v okresním přeboru. A cílem bylo tuto pozici udržet, což se týmu pod vedením Martina Štancla a Petra Presla skutečně povedlo. Mužstvo během sezóny zvládlo díky své vůli zvítězit i v utkáních, ve kterých nepředvádělo svůj nejlepší fotbal, a proto se na konci soutěže mohlo radovat. Velký podíl na tom měla nejlepší obrana soutěže. Na druhé straně hřiště táhl naši ofenzivu zejména Broňa Mayer s 21 góly. V galerii jsou fotky z posledního zápasu proti Chudenicím, ve kterém byl mistrovský titul definitivně stvrzen. Vítězství v soutěži znamená postup do nejnižší krajské soutěže 1.B třídy. Prvním mistrovským utkáním bude zápas ve Svéradicích v sobotu 20. srpna. Proto tým již zahájil letní přípravu, která se skládá ze dvou tréninků v domácím prostředí a o víkendu hranými přátelskými zápasy. Nejbližší bude tuto neděli 31. července od 10 hodin s klatovským starším dorostem na hřišti Na Rozvoji. Do nového ročníku mohou trenéři počítat se dvěma novými jmény. Jedním z nich je staronová tvář a odchovanec Milda Denk, který se vrací ze Sušice. Druhým jménem je brankář Ondra Pressl, který přichází z Vrhavče. Další důležitou novinkou je po několikaleté odmlce navrácení B týmu mužů v našem klubu. Tým se bude skládat z převážně mladých hráčů, kteří často prošli naší mládeží. Cílem je vytvořit spolupráci mezi našimi týmy tak, aby kluci z B týmu mohli postupně nakukovat i do A týmu. První mistrovské utkání v rámci IV. třídy čeká B tým na domácím hřišti v neděli 21. srpna s týmem Neznašovy.

Horní řada zleva: Rudolf Vaverka, Martin Plíhal, Jan Michel, Rostislav Šteiner, Ondřej Uruba, trenér Petr Presl, trenér Martin Štancl, Jaroslav Vališ, Michal Chaluš, David Kološ, David Bouberle, Luděk Janka. Spodní řada zleva: Lukáš Kalivoda, Robert Kalista, Jiří Hosnedl, Jiří Flodr, Martin Kalivoda, Jakub Kalivoda, Jiří Franc, Bronislav Mayer, Luděk Soušek.

Se stejným cílem vyhrát okresní přebor vstupovalo do jarní části i mužstvo starších žáků vedené Broňou Mayerem a Davidem Hrachem. A také jim se podařilo díky výborným výkonům dotáhnout své úsilí k mistrovským oslavám. Základem byla opět nejlepší obrana soutěže a pak také Pavel Truhlář s Dominikem Novákem, kteří patřili mezi 3 nejlepší střelce v okrese. První jmenovaný si vyzkouší v novém ročníku vyšší úroveň, když odchází do starších žáků SK Klatovy 1898. Za zmínku také stojí, že dobré výkony v této kategorii končící Magdaléně Hrachové přinesly přestup do nově vznikajícího ženského týmu v Klatovech.

Horní řada zleva: trenér Bronislav Mayer, Magdalena Hrachová, David Hrach, Adam Rubeš, Zdeněk Matásek, Dominik Slouka, Marek Toman, trenér David Hrach. Spodní řada zleva: František Matějka, Šimon Matějka, Tomáš Janda, Dominik Novák, Veronika Maňasová, Michal Jiřík, Lukáš Hosnedl, Pavel Truhlář, Martin Vavírka.

Mladší žáci byli na jaře vedení Lukášem Benešem a Broňou Mayerem s cílem především získávat herní zkušenosti a v tréninku posouvat své individuální dovednosti. Během sezóny se týmu povedlo sehrát hodně vyrovnaných utkáních, které jen těsně nedovedli do bodového zisku. V konečném účtování tak skončili na pátém místě okresního přeboru mladších žáků.

Horní řada zleva: trenér Bronislav Mayer, Vít Soušek, Tomáš Janda, Marek Toman, Samuel Janda, František Matějka, trenér Lukáš Beneš. Spodní řada zleva: Lukáš Beneš, Patrik Svítil, Patrik Novák, Šimon Matějka, Veronika Maňasová. Vepředu leží gólman Jan Truxa.

Starší přípravka hraje své zápasy formou turnajů se třemi až čtyřmi týmy v daný hrací den. Výsledky se v této kategorii ještě nezapočítávají do konečného účtování. Cílem je především získávat herní praxi a podpořit soutěživost dětí. Tým vedený Petrem Tomanem, Karlem Hanžlíkem a také jejich drahými polovičkami se poctivě připravoval během celé sezóny a výsledkem byla již některá vyrovnaná utkání se svými vrstevníky a také první dosažená vítězství.

Vzadu trenéři Petr Toman a Karel Hanžlík. Hráči zleva: Izabela Jandová, Dorian Janda, Tomáš Janda, Eliáš Toman, Václav Matějka, Michal Mašek, před ním Adam Matějka, Dominik Liška, Tobiáš Toman, Marek Bušek, Vojtěch Šedlbauer.

Naši nejmenší kategorii minipřípravku vede Martin Kolář s Michalem Chalušem. V této kategorii jsou děti od 4 do 7 let, kterých se na trénincích schází někdy více i jak 20. Pro tuto kategorii byly organizovány turnaje jednou za 14 dní, ze kterých si můžete prohlédnout fotky v galerii. Závěrečný turnaj se odehrával na hřišti v Nýrsku, kde po jeho skončení byly všechny děti odměněny zlatými medailemi. Vzhledem k velkému počtu starších dětí v této kategorii byla přihlášena nová kategorie “mladší přípravka” do příštího ročníku. Náš klub bude mít nyní přihlášeny všechny žákovské kategorie, které jsou možné.

Horní řada zleva: trenér Michal Chaluš, Václav Huspeka, Josef Bejvl, Jiří Franc, Jan Slabý, Jiří Kadlec, Filip Matějka, Hynek Chaluš, Martin Kolář, Adéla Kadlecová, Taťána Chalušová, trenér Martin Kolář. Spodní řada zleva: Ondřej Malát, Jan Šedlbauer, Petr Gondek.

Závěrem je nutné poděkovat všem, kteří se podíleli na běhu našeho klubu v minulé sezóně. Tedy funkcionářům na čele s předsedou Petrem Preslem; trenérům mužů a mládeže v čele s Broňou Mayerem; všem hráčům, hráčkám a také jejich rodičům; a samozřejmě také divákům na našich domácích i venkovních zápasech. Velké poděkování patří sponzorům, městu Strážov a dalším státním a krajským institucím, kteří podpořili finančně naše fungování. Speciální poděkování pak patří správcům panu Souškovi a nově Lukáši Honzíkovi, paní Preslové za vedení naší hospůdky a vnitřní správu našeho zázemí a také panu Sedlmaierovi za náplň našich webových stránek a nově také funkce hlasatele.

Podobné příspěvky