Příprava mužů na jarní sezónu

PŘES ZIMU SE MARODKA VYPRÁZDNILA A NA JAŘE BY SE MĚLA VRÁTIT I KVALITA

Měsíc březen již klepe na dveře . S tímto měsícem je každoročně spojeno i zahájení druhé části soutěžního ročníku . Proto jsem požádal trenéra týmu SK Kovodružstvo Strážov Tomáše Strnada, který se společně s předsedou klubu Petrem Preslem podílí na vedení  tohoto celku o informace týkající se přípravy na letošní jarní sezónu.

O.:Kdy jste zahájili přípravu na sezónu ve které budete z podzimu obhajovat třetí místo ?

Tomáš Strnad(dále T.S.): Tým pravidelně trénuje  již od 12. ledna  třikrát týdně  – v úterý, pátek a  sobotu.

Pro jaro mužů Strážova jasné krédo – ne trenér na kolenou, ale soupeři na kolenou (na foto klečící hrající trenér Tomáš Strnad po situaci po vstřelení jedné z jeho branek v loňské jarní sezóně).Pro jaro mužů Strážova jasné krédo – ne trenér na kolenou, ale soupeři na kolenou (na foto klečící hrající trenér Tomáš Strnad po situaci po vstřelení jedné z jeho branek v loňské jarní sezóně).

Téměř celý loňský podzim jste více než se soupeři bojovali s nepřízní nedostatku hráčů, kteří prakticky dlouhodobě chyběli. Na hřiště se vůbec nedostali kapitán týmu Michal Chaluš, ze sestavy vypadl na jaře ve skvělé formě hrající Jirka Flodr, na samém začátku se zranil další obránce Martin Štancl a absentovali z důvodu zranění také Tomáš Strnad, Martin Plíhal, Jarda Vališ a další.O.:Otázka tedy asi v této fázi přípravy nejdůležitější.  Jaká je v současné době situace v kádru mužů?

T.S.: V zimní přestávce se uzdravili prakticky všichni marodi a po dlouhodobých zraněních se tedy do plné zátěže vracejí včetně kapitána týmu Michala Chaluše všichni shora jmenovaní. Marodka k naší radosti se vyprazdňuje a navíc máme radost , že se k aktivní činnosti  vracejí hráči, kteří již v minulosti velmi úspěšně v našem týmu působili  Roman Smolík a Milan Denk. Skvělou zprávou je i příchod ofenzivní posily Zbyňka Tomana, který naposledy působil v Německu a měl několik nabídek, kde by mohl po návratu působit.

O: Z toho vyplývá, že se kádr oproti podzimní části sezony neuvěřitelně rozšířil .

T.S.: Souhlasím a troufám si říct , že hlavně výrazně zkvalitněl!

O: Stejně jako v minulém roce proběhlo  v rámci  přípravy  nechybělo ani letos mini soustředění?

T.S: Nechybělo a proběhlo v době od  22.do 24.2 v Plánici. Měli jsme zde ideální podmínky pro tréninky, zápasy, regeneraci i zábavu. Bohužel ne všichni se mohli soustředění zúčastnit, někdo nemohl z důvodu nemoci, někdo měl pracovní povinnosti či rodinné důvody. V rámci soustředění jsme sehráli i dvě přátelská utkání. V sobotu 23.2.proběhl duel Plánice – SK Kovodružstvo Strážov 1:7 (0:3). Branky za Strážov : Strnad 3, Toman 2, Kološ, Hosnedl
Sestava : Šít – Štancl, Franc, Chaluš, Hosnedl – Denk, Kopecký, Kološ, Flodr (60. Frous) – Toman, Strnad.
24.2.2019 jsme hráli se Sokolem Dnešice s výsledkem 6:1 (2:0). Branky : Strnad 3, Denk 2, Toman a nastoupili jsme v sestavě jako domácí : Šít (75. Šít st.) – Štancl, Presl A., Chaluš, Hosnedl – Soušek, Kopecký (75. Frous), Kološ, Denk – Toman, Strnad.

Zahájení jara se blíží. První mistrovský zápas čeká Strážov na domácím hřišti v neděli  24.3.2018 od 15:00 hodin. Do Strážova přijede obávaný soupeř TJ Nezamyslice .

O. Jak bude vypadat závěrečná herní příprava v průběhu první poloviny března ?

T.S.: Čeká nás mimo naše domácí hřiště série tří přípravných zápasů.  V sobotu 2.3. od 15.00 hodin ve Kdyni proti domácímu účastníku 1.B třídy. V sobota 9.3. v Domažlicích od 14.00 hrajeme s rezervou SK Klatovy 1898 a poslední přípravák máme naplánován na sobotu 16.3.2019 od 14:00 hodin v Kolinci s místním Sokolem. 

Za rozhovor poděkoval Miroslav Sedlmaier a popřál prostřednictvím trenéra Tomáše Strnada všem hráčům i realizačnímu týmu, aby se zbytek přípravy vydařil . A co hlavně, aby se dařilo v průběhu celého letošního roku a všichni dělali příznivcům strážovského fotbalu radost, prezentovali se úspěchy, což by byla nejlepší reklama pro naše město !