PŘÍPRAVA SKONČILA , O VÍKENDU JIŽ NAOSTRO

(foto z poslední přípravného utkání v Janovicích Strážov-Lužany 3:0(O:O)

Po krátké přípravě ve které mimo několika tréninků stačili muži SK Strážov sehrát  i několik přípravných utkání vstoupí v neděli 11.srpna zahajovacím zápasem v Lubech s místní rezervou naostro do nového ročníku okresního přeboru. Oproti tomu předcházejícímu ročníku 2018/19  ve kterém podruhé za sebou obsadil Strážov druhé místo došlo v týmu k několika změnám. Z tohoto pohledu došlo relativně k oslabení kádru. Proto si dávat znovu cíl v podobě obhajoby druhé příčky tabulky přeboru by bylo asi příliš troufalé. Ve složení účastníků OP došlo k několika změnám. Postup z OP  do 1.B třídy si zcela po zásluze vybojoval celek SK Bolešiny. Opačným směrem z důvodu sestupu zamířil z krajské soutěže Sokol Měčín a sestup se nevyhnul z přeboru dlouholeté stálici této soutěže, rezervě TJ Sušici a ke škodě železnorudských příznivců místní SRK . Tyto týmy nahradili postupem ze III.třídy dva nováčkové Nýrsko B a TJ Kašperské Hory. Toto nové složení přeboru Pošumaví naznačuje , že boj o čelo i střed tabulky bude velice tvrdý a vyrovnaný. Mezi tradiční favority je třeba zahrnout TJ Měcholupy, Měčín, Hradešice a snad i Strážov, nicméně tento okruh favoritů se bez velkých překvapení rozšířit . O své místo mezi nejlepšími si již výsledky i umístěním na jaře skončeném minulém ročníku  hlásí FK Budětice 2012 , hodně silná zůstává nadále Dukla Janovice, svojí kvalitu má také zkušená Dlouhá Ves , překvapit může perspektivní béčko Startu Luby . k obávaným soupeřům doma i venku budou patřit  bojovné a do poslední minuty bojující celky  TJ Nezamyslice a SK Malý Bor. Svojí kůži zadarmo, ostatně  stejně jako v minulém ročníku nebude chtít prodat lacino fotbalově vyspělá rezerva Mochtína a čím zaskočí oba nováčkové své soupeře  Nýrsko B a K.Hory to se teprve ukáže. Právě oni mohou svými výsledky rovněž výrazně průběh OP ovlivnit.

Nikoho na druhé straně netěší a celkově to fotbalu škodí  je známý fakt o klesající úrovni  soutěží počínaje od divize, krajského přeboru  až po okres. těch důvodů je hodně a nepřísluší mi je uvádět. Má to ale spojitost s již uváděnou rozšiřující vyrovnaností  a do včetně přeboru Pošumaví. Na druhé straně by to mohlo vést i ke zvýšení celkové kvality.

Velký pokrok naopak zaznamenáváme v úrovni vybavenosti hřišť a celkového zázemí pro práce i diváky. Kluby se předhánějí ve vybavenosti kabin, ale také se pyšní v řadě míst stále se zvyšující péčí o údržbu a stav hracích ploch. Věřme , že to všechno přispěje k úspěšnému průběhu nového soutěžního ročníku fotbalových soutěží a to nejen v Pošumaví.

V průběhu úvodních kol se navíc budou muset hráči, funkcionáři, ale také rozhodčí a diváci srovnávat se změnami  v pravidlech fotbalu. Těch je tentokráte za poslední léta docela dost. Vše chce svůj čas a hlavně pak pokoru od těch, kteří  změnám nevěnovali pozornost a nebo vůbec o nich nic neví!  Pokud by tomu bylo tak u hráčů, pak ti  s aplikací těchto změn ze strany rozhodčích asi budou mít problém, nicméně zde platí známé klišé – neznalost neomlouvá!

První fotbalový víkend nového ročníku začíná kromě několika výjimek v sobotu 10. sprna 2019. Na úvod je startovní čára pro všechny stejná. Od první minuty hry si již každý tým prošlapaje tímto ročníkem svojí cestu. Přeji všem , aby bylo pro všechny co nejúspěšnější, aby byla bez vážných zranění a tak jak je v Pošumaví tradicí bez závažných problémů. Záležet bude i na divácích pro které by mělo vždy a za každých okolností být jediné pravidlo:  ” FANDI, ALE ZŮSTAŇ ČLOVĚKEM”

Podobné příspěvky