| | |

PRO STRÁŽOVSKÉ ÁČKO JE ÚVOD JARA PŘÍLIŠ KRUTÝ

  Los jarní části 1.B třídy  je pro tým SK Strážov, velmi krutý. V prvním třech kolech hraje s velmi silnými soupeři. Po duelu na hřišti třetího FC Švihov ve druhém kole hrál Strážov doma se čtvrtým Sokolem Spálené Poříčí a v následujícím kole tuto neděli 7.4. se střetne na venku s největším favoritem na postup TJ Měcholupy. Ostatní potencionální kandidáti na záchranu v tabulce unikají a vidina zisku v příštím kole  minimální. Nezbývá než věřit, že poté je ve hře ještě dalších 30 bodů a věříme, že se naši kluci pokusí pro záchranu i o na první pohled nemožné …

Ke druhému letošnímu soutěžnímu utkání , prvnímu na domácím hřišti nastoupili domácí s vynucenými změnami sestavě, když chybějící Jirku Hosnedla, Jirku France, Lukáše Kalivodu a Jakuba Kalivodu a  v nouzi obětavě vypomáhajícího Antonína Bouberleho  nahradili Jirka Flodr, Tadeáš Červený, Jirka Vališ a Ivan Hryhorak . V základní sestavě museli nastoupit dva dorostenci David Papoušek a  Martin Kalivoda , kteří měli v nohách vítězný zápas KS dorostu ve Spáleném Poříčí. Navíc ještě v závěru zápasu se do hry zapojili další dva střídající dorostenci, patnáctiletí Lukáš Mayer a Dominik Novák.
Do zápasu šel hostující čtvrtý tým tabulky což  se také na hřišti v průběhu zápasu potvrdilo.  Hosté od úvodních minut byli často na míči, vytvořili si celou řadu brankových příležitostí , nicméně v cestě jim stál nejlepší hráč zápasu brankář Ondra Pressl. Ondra držel čisté konto i poté, kdy  zlikvidoval hostům nařízený pokutový kop. Jeho neúspěšným exekutorem byl nejlepší kanonýr hostů Jan Byron, nicméně vše si tento hráč vynahradil ve 26.minutě, kdy se mu již gólmana domácích podařilo překonat. Radost v ochozech, kde se sešlo dlouho nevídaných 250 diváků zavládal v 38.minutě. Po sólové akci byl unikající Martin Kalivoda faulován a  za to byli hosté  potrestáni pokutovým kopem. Jeho úspěšným exekutorem byl Jarda Vališ a srovnal poločasový stav na 1:1. Obraz hry se ani po změně stran nezměnil. Domácí s velkým úsilím a obětavostí drželi nerozhodný výsledek . Naděje na zisku bodu se rozplynula v těsném závěru tohoto duelu , kdy se střelecky prosadil bratr autora prvního gólu hostů Petr Byron. Vzhledem k průběhu zápasu je výsledek spravedlivým vyjádřením sil na hřišti.  Tým ze Spáleného Poříčí potvrdil kvalitu i to, že jeho přesvědčivé prvenství v minulém ročníku  v okresním přeboru  a postup do 1.B třídy  nebyl náhodný.
Výsledky mužů a dorostu – 18.kolo 

 

Podobné příspěvky