MUŽI POPRVÉ DOMA PADLI

STRÁŽOV PADL POPRVÉ NA JAŘE DOMA

Zklamání zavládlo v tomto kole také po první domácí prohře ve Strážově. Strážovští po vlastních chybách umožnili soupeři ze Spáleného Poříčí získat dvoubrankového vedení, které si zkušený tým bezpečně pohlídal.
___________________________________________________________________________
STRÁŽOV – SPÁLENÉ POŘÍČÍ 0:2 (0:2)
SK Kovodružstvo Strážov: J. Franc – M. Denk, M. Chaluš, J. Flodr, V. Čížek (84. O. Jánský), D. Kotlan (76. O. Uruba), D. Kološ, T. Faltín, L. Janka (ČK 86), J. Hosnedl (46. M. Plíhal (ŽK)), A. Presl.
Branky: 18. a 40. Šlajs David.
Rozhodčí: Fanfule Adam, Plzák Martin, Rubáš Jaroslav, diváků 90, ŽK 1:2, ČK 1:1 (88. Janka – 80. Kalista).

Převzatý komentář k utkání hostů na web. stránkách Sp. Poříčí :
Do Strážova jsme si jeli pro klid do závěrečných tří mistrovských kol. K tomu ale potřebovali nad jedenáctým týmem tabulky, který velmi kvalitními výkony v jarní části soutěže získal již 19 bodů, zvítězit. Utkání začali lépe domácí a již v 7. minutě měli výhodu volného přímého kopu z hranice šestnáctky, kterou zásadně pokazili. V 18. minutě jsme z ničeho nic udeřili my. Centrovanou polovysokou standardkou oslovil J. Karas na první tyči D. Šlajse, jenž hlavou nezaváhal – 0 : 1. Ve 22. minutě vytáhl po rohovém kopu Strážova L. Varga efektní zákrok proti střele z osmi metrů. Ve 23. minutě našel F. Brudna dlouhým pasem za obranu neobsazeného P. Byrona, ale ten z voleje vysoko přestřelil. Ve 29. minutě K. Kalista při snaze odvrátit centrovaný míč jen o kousek minul vlastní branku. Ve 35. minutě mířil V. Novotný po přiklepnutí J. Šefla ještě nepřesně, avšak o pět minut později zářil na světelné tabuli stav 0 : 2. Po J. Šeflově centru chtěl domácí obránce hrudí přistrčit balón brankáři, ovšem nepřesnosti v provedení zblízka využil D. Šlajs. Po změně stran nás domácí trvale zatlačili do hluboké defenzívy. Ve 48. minutě proskotačil centrovaný míč z levé strany bez povšimnutí naším malým čtvercem, dvě minuty poté po pěkné akci nasměroval Strážov nebezpečný projektil těsně nad břevno. V 53. minutě naši hostitelé opět neproměnili trestný kop ze sedmnácti metrů. V 73. minutě se domácí téměř radovali s dosažené branky, ovšem F. Brudnou sražený centr orazítkoval horní tyč za L. Vargovými zády. V 80. minutě zatáhl K. Kalista za „záchrannou brzdu“, když rukou stáhl na L. Vargu samostatně postupujícího útočníka. Předčasně musel putovat pod sprchy a tvrdou ránu z následujícího volného přímého kopu dokázal L. Varga vyrazit. V 83. minutě se po rohovém kopu domácích a hlavičce před branku odrazil kulatý nesmysl od tyče přímo do náruče L. Vargy a bylo jasné, že Strážovu dnes „není souzeno“. V deseti statečných jsme cenné vítězství udrželi. V 88. minutě se navíc síly na trávníku vyrovnaly, neboť frustrovaný domácí hráč plivl na V. Homolku a po zásluze obdržel červenou kartu.