ÚSPĚŠNÉ DVA ROKY TRÉNOVÁNÍ TOMÁŠE STRNADA VE STRÁŽOVĚ

Po dvou létech úspěšné práce v roli trenéra mužů SK Kovodružstva Strážov ukončil svoji činnost Tomáš Strnad. Z klubu odchozí po druhé. Poprvé to bylo v době jako mladý talentovaný hráč odešel v době, kdy hrál Strážov úspěšně 1.A třídu hrát fotbal do Německa. V roce 2017 se do Strážova vrátil na postu trenéra a později i jako hrající kouč. Nyní se opět do Německa vrací. V souvislosti se svým odchodem požádal o zveřejnění svého vyjádření k tomuto kroku.

„  Chtěl bych poděkovat za skvělé dva roky klubu SK Kovo Strážov v čele s Petrem Preslem, že jsem měl možnost vést mužstvo jako hrající trenér. I když jsem ze zdravotních důvodů toho jako hráč poslední dobou moc neodehrál a byl tedy hlavně trenérem, užíval jsem si atmosféru a skvělou partu v kabině každý týden. Tímto samozřejmě děkuji i klukům, ne vždy to se mnou měli snadné. Za mého působení jsme skončili 2x druzí, něco se povedlo více, něco méně. Každopádně pro mě to byla první trenérská zkušenost s dospělými, jsem za ní vděčný a budu na ni rád vzpomínat. Každý v mém okolí ví, jaký respekt a obdiv mám k německému fotbalu, ke způsobu jak tam fotbal i v nižších soutěžích funguje, s jakým zaujetím ho všichni dělají – od hráčů, přes funkcionáře, svaz až po fanoušky. Před rokem a půl jsem tam skončil jako aktivní hráč a když jsem nyní dostal nabídku na trénování jednoho z klubů, zaskočilo mě to, zároveň však potěšilo. Zřejmě jsem tam zanechal stopu jako hráč i jako člověk, protože jsem nyní v klubu, kde jsem byl vždy jen jako hráč soupeře. Trénování se chci dál věnovat, chci se vzdělávat a zlepšovat, i proto přijímám tuto zahraniční výzvu. Bude to zkušenost jak sportovní, tak životní a přestože vím, že bude ohromně těžká, pokud bych ji nyní nepřijal, byl bych sám sobě slabochem a později si to vyčítal. Proto nyní s nelehkým srdcem opouštím kabinu SK Kovo Strážov, ale těším se na shledanou.“

Tomáš odchází ze Strážova jak již bylo v úvodu tohoto článku uvedeno na základě svého rozhodnutí. Jeho zanechaná stopa je úspěšná a nezbývá, než mu za jeho práci v roli trenéra i vstřelené góly v roli hráče poděkovat. Přejeme mu, aby i v dalším svém působišti (viz logo) se mu práce dařila a přinesla mu další zkušenosti i uspokojení z této činnosti Tomáši děkujeme!

Podobné příspěvky