VRÁTILI LUBSKÉ REZERVĚ PROHRU I S ÚROKY

Ilustrační foto z roku 2014 (zleva Michel, Mayer, Janka, Franc a A.Presl(č.11)

 

Podzimní premiéru při startu nového soutěžního ročníku muži Strážova výsledkově zvládli. Oproti jarnímu zápasu doma v Lubech v duelu s lubskou rezervou z různých důvodů(odchody Linkeše, Strnada, Šíta, ukončení činnosti M.Frouse, dlouhodobá neúčast z pracovních důvodů J.Fodra, nastoupili ve značně rozměněné sestava. Ke srovnání si připomeňme tyto sestavy :

Strážov(sestava na jaře doma pro Startu Luby B ) : D. Šít – J. Michel, M. Chaluš, J. Flodr, D. Kološ, L. Soušek, J. Vališ, J. Hosnedl, M. Frous (21. O. Uruba), Z. Toman (46. T. Linkeš (ŽK)) (59. T. Strnad), M. Štancl (46. A. Kopecký).

Strážov (sestava 11.srpna v Lubech) : L. Janka – J. Michel (89. T. Červený), M. Chaluš, D. Kološ, J. Hosnedl (ŽK), O. Uruba, L. Soušek, J. Vališ, Z. Toman (ŽK), P. Presl (66. A. Kopecký), D. Bouberle (56. L. Kalivoda).

Luděk Janka
Luděk Janka

Nejvýraznější změnou bylo vynucené zařazení  Luďka Janky , který sic jako bývalý útočník, záložních či stopér již zanechal činnosti, nicméně vyslyšel výzvy o pomoc trenéra týmu Petra Presla a v Lubech se postavil  bez tréninku netradičně mezi tyče jako strážce strážovské svatyně. K ní se také choval jako k svátosti a tím že vychytal nulu a svým výborným výkonem nedopustil její poskvrnění si zasluhuje obdiv od nás všech. Jak v životě tak ve sportu každý potřebuje štěstí. Tu tam menší nebo větší, ale k tomu všemu potřebuje fotbalista na hřišti to nejdůležitější , umění a zkušenost. A s tím Luděk na hřišti nikdy neměl problém a v Lubech  to opět potvrdil. Jako správný patriot strážovské kopané svůj mateřský klub, kterému zůstal věrný i v době se ocitl v nouzi (dosud brankářská jednička Šít v nedávných dnech přestoupil do Okuly Nýrsko a nynější jednička Jirka Franc nebyl tentokráte k dispozici) výrazně pomohl k zisku cenných třech bodů. Tyto body málo kdo čekal a výhrou v Lubech Strážov  svému soupeři vrátil jarní prohru  (nutno dodat že to prohra  2:5 v domácím prostředí v minulém ročníku) i s úroky!

Start se  do nového ročníku  z pohledu zisku bodů , což je nejdůležitější vydařil. Přispěli k tomu všichni, kteří  na lubském hřišti v barvách Strážova nastoupili. Mimo osvědčených opor a také i osvědčených střelců branek Davida Kološe, Jardu Vališe, Michala Chaluše a Zbyňka Tomana  začali sbírat první zkušenosti v seniorském týmu Strážova také mladíci – odchovanci klubu T. Červený, D.Bouberle a L. Kalivoda a to je dobrá zpráva pro strážovský fotbal. Navíc by mohl  i třeba nějakou tou brankou týmu ještě pomoci navrátilec do týmu B. Mayer, který zatím na své první odehrané minuty o body čeká. Tento bývalý kanonýr Strážova i ve svých 44 letech by mohl mimo dlouholeté záslužné a obětavé práce s nejmladšími fotbalovými nadějemi klubu  být svými zkušenosti hodně prospěšný.  Když to umíš, tak na létech zase tolik ještě na úrovni OP ještě nezáleží . O tom své ví i Petr Presl, který v 51 létech v tomto klání  zaskakoval za svého syna Aleše a zkušeně dirigoval obranu svých svěřenců. Toto na lavičce v roli asistenta trenéra  v premiérovém soutěžním utkání poprvé oficiálně jistil v Martin Štancl. Ten mimo dlouholetých zkušenosti získané ze sálové kopané nadále zůstává v dispozici týmu i jako hráč. No a to kdyby se podařilo třeba vytáhnout další skryté a dostupné další šikovné fotbalisty, třeba jako je Roman Smolík , nebo Milan Denk , tak to by současnému týmu SK Strážov mohlo rovněž pomoci. Tak kluci hodně štěstí do dalších bojů. Okresní přebor bude soutěží vyrovnanou a jedna vlaštovička sice jaro nedělá a pro dlouhý podzim nesmí zůstat osamocená.