AŽ SE JICH JARO ZEPTÁ, CO JSTE DĚLALI V ZIMĚ…

Fotbalové jaro se neúprosně blíží. Většina fotbalových klubů nejen v Pošumaví se probudila ze zimního spánku a pilně se připravují na druhou část probíhajícího soutěžního ročníku jaro 2024. Do zahájení zbývají dva měsíce. Ostatně stejný čas mají také dva naše týmy, áčko mužů a dorost SK Strážov. Krajské soutěže, ve kterých startují v 1.B třídě muži a dorost v KS dorostu, zahájí o víkendu 23. a 24.3. 2024  Muže čeká ve Švihově jeden z kandidátů na postup domácí FC a dorost doma hostí Sokol Mrákov. B tým mužů si na první jarní soutěžní utkání musí počkat do konce první dekády měsíce dubna – 14.dubna, kdy na svém hřišti hostí Sokol Běšiny. O tomto víkendu  vstoupí do jarních bojů o body rovněž žáci SK Strážov.
Fakticky první seznámení s fotbalovým míčem učinili strážovští fotbalisté již 1.ledna, kdy se 23 hráčů sešlo na domácím hřišti, aby odstartovali novou letošní sezónu tradičním novoročním fotbálkem. Od té doby uplynuly tři týdny. Další informace k zimní přípravě mužů a dorostu jsem získal od místopředsedy SK Kovodružstvo Strážov a jednoho z trenérů Bronislava Mayera: “Tréninky máme muži a dorost společně v úterý a pátek ve Strážově. V rámci těchto tréninků se zaměřujeme na získání kondice, k čemuž využíváme terénu v okolí Strážova. V neděli budeme trénovat, jak nám to počasí umožní, v Klatovech na umělce u ZŠ Masarykova, kde je k dispozici hřiště na malou kopanou plus menší tartanový ovál na běhání. V plánu máme rovněž sehrání několika přípravných zápasů. Z dosud dohodnutých známe dva termíny utkání mužů. V neděli 4.února od 14:00 hodina budou hrát muži na UMT v Klatovech se Startem Luby (ZRUŠENO vinou absence a zranění hráčů A týmu) a v sobotu 24.února od 14:00 hodin  se střetnou ve Kdyni s domácími muži. Dorost má dojednané dvě přípravná utkání která se hrají vždy v neděli. Ten první duel sehraje dorost 3. března na hřišti ve Staňkově se sdruženým týmem Staňkov/Holýšov .  O týden později  10.března od 10:00 hodin se utkají ve  Kdyni se sdruženým týmem Pocinovice/Kdyně ”
Pokud dojde ke korekci termínů přípravných zápasů, případně sehrání dalších utkání, budeme o tomto informovat na klubových webových stránkách fotbal.strazov.cz

Podobné příspěvky