Strážov A — Sokol Mrákov

Hodnocení utkání trenérem Martinem Štanclem: “Od začátku zápasu mrákovští hráči prokazovali příslušnost ke špičce domažlické 1.B třídy. Velmi dobře kombinovali a hlavně výborný pohyb po hřišti nám ze začátku utkání činil problémy. Po prvních deseti minutách jsme hru vyrovnali a o to více mrzelo, že úvodní branku jsme Mrákovu v podstatě darovali nedorozuměním a špatnou kombinací mezi našimi stopery, které soupeř ve 30. minutě pohodlně využil. Druhá půle pokračovala podle podobného scénáře, více ze hry měli Mrákovští, což korunovali druhým gólem v 60. minutě. O pár minut později bylo ještě hůře, neboť rozhodčí odpískal penaltu po zákroku kapitána Chaluše a bylo to již o tři góly. Na tuto branku jsme dovedli odpovědět Preslem, který po přihrávce Souška korigoval na 1:3. Na 1:4 zvyšoval soupeř znovu po neuvěřitelné chybě v naší obraně a konečnou podobu výsledku dal opět po přihrávce Souška Mayer, který upravil v 88. minutě na 2:4 nejhezčí brankou utkání, když z brankové čáry krásným lobem přehodil mrákovského brankáře. Zápas skončil zaslouženým vítězstvím Mrákova, který byl po celé utkání o trochu lepším týmem. Z našeho pohledu se nejednalo o úplně povedené utkání, střídali jsme lepší a horší pasáže, ale nejvíce nás srážely hrubky v defenzivě, po kterých jsme třikrát inkasovali. Bylo znát, že Mrákov hraje “o patro výš”, v zápase se ale také projevila soupeřova znalost našeho týmu, neboť asistentem je zde Antonín Kopecký, který s námi odehrál celou loňskou sezonu. “

Sokol Vrhaveč — Strážov A

V neděli 16. 2. 2020 začala pro strážovský tým druhá část zimní přípravy. V té první se hráči snažili vylepšit hlavně fyzickou kondici, nyní, když do prvního mistrovského zápasu zbývá přibližně měsíc, přicházejí na řadu také pravidelná přípravná utkání. V tom prvním se strážovští hráči představili na umělé trávě v Domažlicích, jejich soupeřem byl tým Vrhavče.

Začátek nebyl ze strany Strážova ideální, ale po prvních pěti minutách jsme postupně převzali iniciativu, lépe kombinovali a začali si vytvářet brankové příležitosti. První přišla hned v 10. minutě, kdy Strnad velmi dobře našel v ideální pozici Aleše Presla, vrhavečský brankář však jeho střelu zneškodnil. O pár minut později již otevřel skóre právě Tomáš Strnad, který vystihl soupeřovu rozehrávku, přesně zakončil a potvrdil, že fotbal i přes půlroční pauzu hrát nezapomněl. Když v 18. minutě zvyšoval A. Presl na 2:0, nevypadalo to s vrhavečskými příliš dobře. Poté , kdy Strážovští promarnili další jasné brankové příležitosti se prosadil vrhavečský Votípka a kontaktní brankou snížil na 1:2. Na to Strážov odpověděl gólem Plíhala, který s tečí jednoho ze soupeřových hráčů upravil na poločasových 3:1. Ve druhé půli přidal poměrně rychle svůj druhý gól v zápase Aleš Presl, Vrhaveč však dokázala ještě jednou snížit, po standardní situaci a následném závaru před brankou to bylo 4:2. Pak už skórovali pouze Strážovští . Na na 5:2 zvyšoval Chaluš a poslední šestý gól vstřelil po pohledné kombinaci R. Štajner. Utkání tak skončilo vítězstvím 6:2.

Trenér Martin Štancl : “Odehráli jsem první utkání na “velkém” hřišti po několika měsících a rozhodně jsme se neztratili. Od počátku se nám dařilo solidně kombinovat, z čehož vznikaly gólové příležitosti, v jejich proměňování jsme však mohli být ještě efektivnější. V prvním poločase jsme také dobře plnili stanovenou taktiku. V zápase jsme také vyzkoušeli několik nových či staronových spoluhráčů, kteří nás svým výkonem potěšili.”

SK Klatovy „B“ — Strážov A

https://sport.video/sportovni-klub-kovodruzstvo-strazov 

Do utkání jsme skvěle vstoupili, prvních 15-20 minut jsme byli opravdu dominantní a zaslouženě se dostali do vedení. To po hezké kombinaci na levé straně a centru Vališe, se na zadní tyči prosadil Linkeš. Poté se hra vyrovnala, postupem času a ke konci zápasu byli zase lepší klatovští hráči.

Sestava : Hamamdžič – Štancl (75. Frous), Presl, Uruba, Michel – Vališ, Soušek, Kološ (46. Linkeš), Linkeš (30. Denk)– Strnad (65. Kološ), Toman