Report

V neděli 16. 2. 2020 začala pro strážovský tým druhá část zimní přípravy. V té první se hráči snažili vylepšit hlavně fyzickou kondici, nyní, když do prvního mistrovského zápasu zbývá přibližně měsíc, přicházejí na řadu také pravidelná přípravná utkání. V tom prvním se strážovští hráči představili na umělé trávě v Domažlicích, jejich soupeřem byl tým Vrhavče.

Začátek nebyl ze strany Strážova ideální, ale po prvních pěti minutách jsme postupně převzali iniciativu, lépe kombinovali a začali si vytvářet brankové příležitosti. První přišla hned v 10. minutě, kdy Strnad velmi dobře našel v ideální pozici Aleše Presla, vrhavečský brankář však jeho střelu zneškodnil. O pár minut později již otevřel skóre právě Tomáš Strnad, který vystihl soupeřovu rozehrávku, přesně zakončil a potvrdil, že fotbal i přes půlroční pauzu hrát nezapomněl. Když v 18. minutě zvyšoval A. Presl na 2:0, nevypadalo to s vrhavečskými příliš dobře. Poté , kdy Strážovští promarnili další jasné brankové příležitosti se prosadil vrhavečský Votípka a kontaktní brankou snížil na 1:2. Na to Strážov odpověděl gólem Plíhala, který s tečí jednoho ze soupeřových hráčů upravil na poločasových 3:1. Ve druhé půli přidal poměrně rychle svůj druhý gól v zápase Aleš Presl, Vrhaveč však dokázala ještě jednou snížit, po standardní situaci a následném závaru před brankou to bylo 4:2. Pak už skórovali pouze Strážovští . Na na 5:2 zvyšoval Chaluš a poslední šestý gól vstřelil po pohledné kombinaci R. Štajner. Utkání tak skončilo vítězstvím 6:2.

Trenér Martin Štancl : “Odehráli jsem první utkání na “velkém” hřišti po několika měsících a rozhodně jsme se neztratili. Od počátku se nám dařilo solidně kombinovat, z čehož vznikaly gólové příležitosti, v jejich proměňování jsme však mohli být ještě efektivnější. V prvním poločase jsme také dobře plnili stanovenou taktiku. V zápase jsme také vyzkoušeli několik nových či staronových spoluhráčů, kteří nás svým výkonem potěšili.”