Komentář k dosavadnímu průběhu 1.B třídy

V 1.B třídě se začíná oddělovat zrno od plev

  Miroslav Sedlmaier   

Minulé kolo krajské soutěže 1.B třídy skupiny B Plzeňského kraje posunulo podzimní část této soutěže mužů  do poslední letošní podzimní části. Účastníkům soutěže zbývá sehrát čtyři kola. Pro každý tým to znamená zpravidla dvě utkání doma a dvě venku. Předcházejících devět odehraných kol již  výrazně naznačilo které týmy patří na jaře mezi aspiranty na postup.
Mezi favority patří bezesporu nováček soutěže FC Švihov, které bude šlapat na paty další dva ambiciózní týmy  z Pošumaví FK Horažďovice TJ Měcholupy a Sokol Mochtín. Poněkud za očekáváním zatím zůstává kvalitními hráči disponující Sokol Blovice, který ovšem osmibodovou ztrátu na lídra tabulky bude jen těžce stahovat.
Ve středu tabulky má šanci se nadále vyhřívat  celek z Chanovic, který nemá v závěru podzimu před sebou ne zrovna lehké soupeře  jako Švihov a Hrádek domácí Měcholupy a Starý Plzenec venku a   poslední soupeř podzimu již prokázal, že doma body nerad rozdává.
Překvapením tohoto ročníku jsou kvalitní výsledky staronového účastníka 1.B třídy ze Spáleného Poříčí a výsledkově výrazně nepropadl ani další nováček SK St.Plzenec. To se ovšem nedá tvrdit o Svatoboru Hrádek, který oproti minulému ročníku, kdy se pral o medailové pozice v tabulce. Tým s kvalitním kádrem disponující šikovnými mladíky ale značně pociťuje , když na hřišti chybí jejich kanonýr Radek Kočí či zkušený Tomáš Linhart a s nimi chybí o potřebné góly v sítích soupeřů. Dosud desátý Svatobor ale zle očekávat, že půjde v tabulce nahoru .
Devátá příčka soutěže patří SK Bolešiny , které si mezi 3.-7.kolem úspěšnou sérií  třech výher a dvou remíz celkovým ziskem 11 bodů vytvořily solidní polštář k uhnízdění  ve středu tabulky. Ale ouha,  poslední dvě prohry s FK Horažďovice a Mochtína  fotbalistům z Bolešin rozhodně nedávají možnost myslet na posun do vyšších pater tabulky.
Poněkud nedůstojné je až 11.místo SK Klatovy B, což je fakt, ale nelze toto brát vážně. Stačí si jen připomenout 38 získaných bodů SK Klatovy B  z minulého ročníku 1.B třídy a je zřejmé, že dosud devět bodů v tabulce je něco, co je daleko za možnosti rezervy historicky nejúspěšnějšího a největšího klubu z Pošumaví.
Dvanáctá v tabulce Sokol Losiná sice odstartovala podzim bombastickou výhrou v Chanovicích , Na druhé své podzimní tento tým  čekal až do 6.kola, nicméně poté další následné tři prohry a zejména série zbytečných šesti vyloučení( t toho Václav Hajšman šel pod sprchy již čtyřikrát!!!)  i posbírání 20 ŽK se  hráči z Losiné sami dostali mezi kluby, které se budou na jaře potit v boji o záchranu
Do pásma ohrožených sestupem se nepřesvědčivými výkony  zařadily bohužel dva celky z Pošumaví, předposlední Strážov a černého Petra v tabulce drží Svéradice. Oba celky si koledují, pokud se v posledních čtyřech kolech nezlepší, že jeden z nich přezimuje poslední a druhý v jeho těsné blízkosti . Nelze se ale divit, když po remíze obou posledně uvedených týmů ve vzájemné zápase v úvodním podzimním kole jejich bodové manko hrozivě narůstalo. Fakticky k tomuto bodu z I. kola v dalších osmi zápasech  přidal Strážov 6 a Svéradice dokonce pouze 4 body! Ztrátu bodů  Strážova doma  se silnými  soupeři jako byl Švihov , Měcholupy nebo S. Blovice pravděpodobně čeká nebo bude čekat i jiné týmy, ale přesto  porce ztracených 9 bodů doma se prostě těžko bude dohánět. Strážov i Svéradice mají los závěru podzimu obdobný. Oba celky prakticky ve všech utkáních budou hrát o šest bodů. A to může pořadím ve spodních patrech tabulky sakra ještě zamíchat.  Nebo jinak, zajíci se počítají až po honu!
 Tuto sobotu 21.10.2023  sehraje Strážov další zápas , který se řadí mezi ty souboje o šest bodů. Pokud se podaří domácím zvítězit, dotáhli by se na svého nejbližšího soupeře v tabulce na rozdíl jednoho bodu. Pro zajímavost níže uvádím výsledky jednak ze vzájemných utkání mezi oběma soupeři stejně jako statistiku hostů v průběhu podzimní sezóny. Jak to dopadne uvidíme, nicméně domácím věřím, že naváží na slibný výkon z II.poločasu v posledním duelu na svém hřišti s Hrádkem , který po prohraném prvním poločase 0:2 dokázali otočit na vítězství 4:2. Tři body musí zůstat doma !!!