Komentář k úvodnímu kolu okresního přeboru

PRVNÍ PODZIMNÍ HATTRICK DAL V  POŠUMAVÍ  STRÁŽOVSKÝ BRONĚK  MAYER

První kolo okresního přeboru bylo i diváckého pohledu atraktivní. V šesti zápasech viděli diváci 29 branek. Nejvíce , osm jich viděli návštěvníci derby v Nýrsku. Zahajovací kolo přineslo i zásluhou lepší zavládnutého závěru utkání  překvapení. O plný počet bodů doma přišel gólem v poslední minutě Strážov v klání s Malým Borem . Střelecky s v tomto duelu blýskl domácí, šestačtyřicetiletý Broněk Mayer, který se tak připomněl na bývalé doby, kdy byl obávaným kanonýrem v krajských soutěžích.. Tři body  venku získal nováček přeboru FC Švihov brankou v samotném závěru duelu v Dlouhé Vsi.
Švihovští společně s rezervou Sušice nahradili v OP TJ Měcholupy(postup do 1.B třídy)  a SK Budětice , které se na vlastní žádost budou hrát pouze III.třídu. Činila se i rozehraná rezerva Startu Luby, která si přivezla ze hřiště obávaného soupeře Sokola Měčín výrazné vítězství a cenné tři body. Jeden z favoritů na prvenství Sokol Hradešice potvrdil svojí roli výhrou v Nezamyslicích. Zápas v Kašperských Horách dvou soupeřů, kteří mysleli v předcházejících ročnících spíše na záchranu si těsné vítězství v průběhu zápasu pojistili domácí druhým gólem rovněž v závěru zápasu s Mochtínem B.
Poslední sedmý duel úvodního kola OP mezi TJ Sušice B a Chudenicemi bude hrát z důvodu slavnostního otevření hřiště v Chudenicích až 28.9.2021. Oba soupeři tak využili možnosti v souladu s termínovou listinou, sehrání svého zápasu v prvních dvou kolech do konce měsíce září.
Přejeme  autorovi zatím jediného ale také prvního ze všech týmů z Pošumaví hattricku Broňkovi Mayerovi i celému našemu týmu mužů, aby se střelecky i bodově prosazovali alespoň tak, jak tomu bylo prvním kole. Branky jsou kořením fotbalu a také pro to chodí diváci do ochozů hřišť.