NA NÁVRAT ČEKALI OSM LET

MUŽI USILOVALI O NÁVRAT

DO OKRESNÍHO PŘEBORU OSM LET

V sobota  26. května 1990 vstoupila do novodobé historie strážovské kopané.  Muži našeho oddílu hráli mistrovské utkání v Chudenicích. Hra se jim dařila a vytvořili si několik pěkných brankových příležitostí. Již v 15 minutě Karel Kreibich ideálně uvolnil Jánského a ten poslal náš tým do vedení. O deset minut později hřmělo před brankou Strážcova, ale  vše zachránil Milan Presl  který vykopl míč směřující do branky z brankové čáry. Druhou velkou příležitost měli domácí k vyrovnání  ve 41 minutě a nyní již nezaváhali. Do kabin k poločasové přestávce odcházely oba kolektivy na nerozhodného stravu 1:1.

V druhé části zápasu měli Strážov stálou převahu, vytvořil si brankové příležitosti, ale branka ne a ne padnout.  Již se zdálo, že tento duel skončí dělbou bodů, když v poslední minutě vybojoval míč na polovině Chudenic Petr Presl, přihrál branky chtivému Jánskému a ten nezaváhal! Jeho střela končí od břevna za brankovou čarou domácí branky.

Následuje spontánní výkřik hráčů i jejich příznivců: radost nebere konce. Proč také, vždyť tato branka znamenala pro Strážov zisk bodů které  již několik kol před koncem   znamenala postup do okresního přeboru !

Chudenice – Strážov 1 : 2

SESTAVA :  Muchka – Kalivoda m., Janda V., Presl M., Kovařík, Denk J. , Presl P. Holub A.Jánský , Kreibich, Vaněk L.