ZE ŽÁKAVÉ BEZ BODŮ

V prvním jarním, v pořadí 14. kolem zahájili druhou část týmy v 1. B třídě.

Jak výsledek venku ukázal, Sokol Žákava není zrovna soupeř na kterého může vzpomínat Strážov v dobrém. Ostatně skóre z obou vzájemných utkání v tomto ročníku 7:1 pro tohoto soupeře má dostatečnou vypovídající hodnotu a také charakterizuje podzimní celkové výsledky  Strážova . Tam nezískal ani bod a  pasivní skóre 3:18  dokumentuje, že tento tým nadále má velké problémy venku skórovat, natož pak bodovat!
Snad se to doma v příštím, zřejmě asi klíčovém zápase jara s Merklínem podaří změnit. Pokud by se podařilo vyhrát, pak věřím, že jsme zpátky ve hře o naději záchrany. neúspěch  tým asi definitivně potopí …

Nejúspěšnější z pětice účastníků z Pošumaví byly Chanovice. Těm se podařilo v Losiné dokonalá odveta za podzimní prohru na svém hřišti. O záchranu hrající Losiná žila  v naději na bodový zisk do 77. minuty. Od této doby začal úřadovat chanovický kanonýr Lukáš Černohorský, který v průběhu dalších šestí minut do sítě domácí branky třikrát za sebou skóroval rozhodl o tom, že body putovaly do Chanovic.

Týmy Měčína a Hrádku mezi sebou soupeří o druhé a třetí místo.  Oba hrály nerozhodně, přičemž úspěšnější na pokutové kopy byl Svatobor v Merklíně, zatím co Měčín doma v penaltovém rozstřelu podlehl hostům ze Starého Smolivce. Zbývající celky, které se svými hostiteli prohrály na podzim doma ani venku na body nedosáhly. Strážov v Žákavé  a  Dlouhá  Ves v Chlumčanech držely naděje bodovat pouze do úvodních minut druhé půle, kdy se podařilo domácím strhnout vedení ve svůj prospěch.

FK ŽÁKAVA – SK KOVODRUŽSTVO STRÁŽOV 3:0 (0:0)

Branky: 50.  a 57. Mecl Václav, 63. Volf Pavel

Rozhodčí: Hudeček Pavel, diváků 160, ŽK 1:1.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: J. Franc – M. Denk, M. Chaluš, J. Flodr, D. Kološ, V. Čížek, O. Uruba, T. Faltín, L. Janka (75. M. Plíhal), J. Hosnedl (75. T. Volf), A. Presl.

Ostatní výsledky:  1.B třída B 14 . kolo 26.-27.3. 2016