Na první místo chybí již jen tři body

LÍDR ZTRATIL V ŽELEZNÉ RUDĚ A VEDE TABULKY POUZE O TŘI BODY –  DRUHÝ STRÁŽOV I BEZ ŠESTI HRÁČŮ ZÁKLADNÍ SESTAVY NEJTĚŽŠÍ ZÁPAS JARA SE ŠTĚSTÍM ZVLÁDL – BOJ O POSTUP SE PŘIOSTŘUJE

V pátém jarním kole okresního přeboru se opět děly věci, které mohou mít pro další průběh této soutěže dost významný průběh. Suverénní Měčín nečekaně ztratil dva body za prohru na penalty v Železné Rudě. Tato bodová ztráta je o to překvapivější, že domácí tým nastoupil v duelu s lídrem v silně kombinované sestavě. Nejen že hostům nedovolil skórovat, ale nakonec je dokonce v penaltovém rozstřelu přestřílel!

Nicméně ani druhý Strážov to neměl v tomto kole snadné. Na půdě nováčka v Chudenicích mu chybělo v sestavě z různých důvodů šest hráčů základní sestavy. I přesto tento kolektiv našel zejména po přestávce v sobě dostatek sebevědomí i vůle po povinném zisku bodů a nepříznivý stav z první půle otočil. Tento duel znovu potvrdil, že z Chudenic se body se nevozí snadno. O to tato výhra, která je na jaře již v sérii pěti výher v řadě (z toho třetí venku) musí více strážovským borcům chutnat. V následujícím zápase o pouťovém víkendu na domácí půdě by bylo krásné tuto úspěšnou sérii prodloužit a nechat vychutnat atmosféru z vítězství i své příznivce. Jinak by to asi ani nemělo být a jakákoliv bodová ztráta by nadějně rozehraném souboji o postup mohla citelně uškodit.

K utkání v Chudenicích se ještě vracíme pohledem hrajícího trenéra strážovského týmu Tomáše Strnada, který jako správný kapitán přispěl k zisku třech bodů svým vítězným gólem: “Už při pohledu na los jsme věděli, že tento víkend nás čeká ohromně těžký a náročný zápas. A to jak kvůli houževnatosti domácích hráčů, tak i kvůli ne zrovna komfortnímu hřišti. Když přičteme absenci šesti (!) hráčů z kádru, daly se očekávat problémy. Ty také přišly velmi brzy, kdy už od 4.minuty jsme prohrávali. Celý první poločas jsme tahali za kratší konec, domácí nás přehrávali hlavně v nasazení a osobních soubojích, naše hra byla plná nepřesností. V druhé půli jsme přece jen přidali v soubojích, dali míč i na tomto terénu na zem a přišlo zlepšení. Výsledkem byly dvě branky, a nakonec i velmi důležité tři body. Zatím nejtěžší utkání jara se šťastným koncem pro nás.”

Podobné příspěvky