Okresní přebor – 1.kolo 13.8.

NEJRYCHLEJŠÍ BRANKA V NOVÉM ROČNÍKU PADLA V ŽELEZNÉ RUDĚ

Zajímavý vývoj zápasu přinesl duel na hřišti jednoto ze tří nováčků OP v Železné Rudě. Domácí po tříleté pauze se opět jako vítěz III.třídy vrátili mezi fotbalovou elitu v Pošumaví a návrat to byl pro ně úspěšný. Dlouho to tak ale nevypadalo. Hrálo se pouhých 39 vteřin a hosté se radovali z první vstřelené branky, který tak byla podle všech dostupných zápisů v úvodního kola byla nejrychlejší brankou dosaženou v tomto začínajícím novém ročníku. Autorem tohoto gólu byl sedmadvacetiletý Miroslav Šipla, zástupce kapitána a pozdější kapitán Sokola Malý Bor. Domácí po srovnání stavu v závěru I.poločasu ještě museli jednou dotahovat jednobrankový náskok hostů. Nakonec se ve vyrovnaném zápase štěstí obrátilo na jejich stranu a třemi góly v posledních patnácti minutách výsledek otočili ve svůj prospěch.

Druhý nováček FK Svéradice B sehrál před 100 diváky na hřišti v Rabí s domácím SK Budětice zajímavé utkání ve kterém podlehl těsně 3:2, když dvoubrankový náskok domácích korigoval kontaktní brankou Aleš Vachuška, ale to již bylo v 90.minutě a na vyrovnání již nebyl pro hosty čas.

Již v sobotním klání do boje o první kolekci mistrovských bodů vstoupili dva exúčastníci 1.B třídy. Oba tyto zápasy patřily do kategorie místních derby.

Měčín měl s TJ Měcholupy doma výhodu svého hřiště a tu také využil k těsnému vítězství. Po bezbrankovém prvním poločase otevřel skóre zápasu po hodině hry domácí kanonýr Daniel Vondra . O devět minut srovnal šikovný Dušan Bálek a v době, kdy se již schylovalo k penaltovému rozstřelu nakonec minutu před koncem rozhodl nejzkušenější domácí hráč, kapitán týmu Dušan Němec, že všechny body zůstanou v Měčíně!

Dlouhou Ves po sestupu z 1.B třídy čekalo derby v Hartmanicích. Na 150 diváků za řízení zkušeného Josefa Abrahama, který musel na jeho vkus rozdílet celkem šest žlutých karet, z toho pět na straně hostů vidělo pouze jedinou branku. Zápas rozhodl na přelomu hodiny hry obávaný útočník hostů, jednadvacetiletý  Pavel Švec.

Další nový účastník OP SK Kovodružstvo Strážov , který po 25 letech působících nepřetržitě v krajských soutěží rovněž sestoupil z 1.B třídy absolvoval náročný zápas v Bolešinech. Domácím se podařil vstup do zápasu a v poločase odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem. Možnost zvýšit měli z pokutového kopu, který ale brankář Dominik Šít domácím zlikvidoval. Na konečných 1:1 bylo srovnáno v 55.minutě, kdy v tísni v hlavičkovém souboji s Kološem domácí Tomáš Stupka poslal míč do vlastní sítě. V penaltové loterii pak byl úspěšnější Strážov a odvezl si cenné dva body.

Sokol  Chudenice po postupu ze III. třídy ze třetího místa prověřil v premiérovém utkání v OP v Lubech domácí rezervu. Ta měla v nováčkem přeboru , který dohrával posledních 16 minut v oslabení bez vyloučeného Jana Soupíra (po dvou ŽK)  více práce než čekala, nicméně i těsné vítězství se počítá a hosté se budou muset pokoušet o zisk prvních bodů nyní doma v duelu nováčků s hostující Železnou Rudou.

Nečekaně vysokou výhru si odvezla janovická Dukla ze hřiště rezervy TJ Sušice. V desáté minutě se hráči Dukly radovali z první branky v síti domácích a od té doby již  své vedení navyšovala  na konečných 1:5. Janovičtí se nicméně  v minulém ročníku a zvláště na  jaře prezentovali výsledkovými kotrmelci, kdy po vysokých výhrách dokázali naopak stejně vysoko prohrát a tak si počkáme, zda se v novém ročníku těchto výkyvů vyvarují.