Rekapitulace uplynulého ročníku 2022/23

Na závěr sezóny je nutné shrnout účinkování našeho klubu v jednotlivých kategoriích. Těch jsme měli dohromady 7, což je pravděpodobně naším historickým maximem.

Mužský A tým se po pár letech vrátil do nejnižší krajské soutěže 1.B třídy. Podzimní část sezóny se našemu týmu sportovně vydařila, když jsme se díky dobrému bodovému zisku pohybovali v klidném středu tabulky a sehráli velmi dobrá utkání i s nejsilnějšími soupeři. Bohužel v jarní části se nám nepodařilo na naše výkony navázat, kdy chybělo více štěstí a zřejmě i píle z naší strany. Sezónu jsme tak skončili na 11. místě. Železným mužem našeho týmu byl Luďa Soušek, který zvládl odehrát všechna utkání s bilancí 6 gólů a 5 asistencí. Nejlepšími střelci byli společně se sedmi góly Broňa Mayer (7+4), Ivan Hryhorak (7+1) a Michal Chaluš (7+4). Po sezóně se s námi rozloučili definitivně Rosťa Šteiner a Honza Michel. Z osobních důvodů pak omezí své hráčské aktivity Ondra Uruba a Jirka Flodr. Všem patří za dlouholeté výkony v našem dresu velké díky.

Horní řada zleva: Petr Presl, Jiří Franc, Bronislav Mayer, Rostislav Šteiner, Jaroslav Vališ, Tadeáš Červený, David Kološ, Michal Chaluš. Spodní řada zleva: Ondřej Pressl, Jan Michel, Martin Kalivoda, Jakub Kalivoda, Jiří Flodr, Ivan Hryhorak, Luděk Soušek. Chybějí Ondřej Uruba, Lukáš Kalivoda, Hosnedl Jiří, Bouberle David.

V této sezóně obnovil po dlouhé době svoji činnost B tým mužů, který se skládal zejména z mladých hráčů (včetně některých z A týmu) a pár bývalých zkušených hráčů našeho klubu. B tým hrál v jedné ze skupin IV. třídy, v níž jen těsně obsadil třetí místo po podzimu, což znamenalo pro jarní část boje ve skupině o 7. až 12. místo. Tuto skupinu kluci poměrně jasně ovládli a zakončili tak svoji premiérovou sezónu konečným 7. místem. Co do počtu gólů táhli tento tým především Ruda Vaverka (13), Lukáš Janda (11), Tadeáš Červený (9) a Lukáš Kalivoda (9). Všechny zápasy zvládli odehrát Ruda Vaverka, Ondra Miškovič a Láďa Kruliš.

Horní řada zleva: Lukáš Janda, Martin Vavírka, Ondřej Miškovič, Tadeáš Červený, Ladislav Kruliš, Tomáš Kalivoda, Jakub Kalivoda, Lukáš Kalivoda, David Bouberle, Daniel Šmalcl. Spodní řada zleva: Filip Klátil, Kamil Šerý, Rudolf Vaverka, Martin Kalivoda.

Velkého úspěchu opětovně dosáhli v této sezóně naši starší žáci, kteří dokázali pod vedením Broni Mayera a Davida Hracha jednoznačně obhájit prvenství ve své okresní kategorii. Nejlepším okresním střelcem se stal Dominik Novák s 34 góly. V našem týmu ho pak doplňovali především Dominik Slouka (17) a Marek Toman (10). Všechna utkání zvládli odehrát Adam Rubeš, Marek Toman, Michal Jiřík, Dominik Slouka a David Hrach ml. Na základě úspěchů v posledních dvou ročnících budou tito hráči získávat další zkušenosti v nově vznikajícím týmu dorostu, který bude vhodnou mezistanicí pro přestup do dospělého fotbalu. Z pracovních důvodů omezí svoji trenérskou činnost David Hrach, kterému patří za výchovu mládeže u nás v předchozích letech velké poděkování.

Horní řada zleva: Bronislav Mayer, Dominik Slouka, Zdeněk Matásek, Martin Vavírka, Marek Toman, Adam Rubeš, David Hrach ml., Lukáš Hosnedl, David Papoušek a David Hrach st. Spodní řada zleva: Dominik Novák, Šimon Matějka, František Matějka, Veronika Maňasová, Tomáš Janda, Vít Soušek a Michal Jiřík.

Další mládežnickou kategorií našeho klubu byli mladší žáci. Ti během podzimu nebyli schopni přetavit svůj dobrý herní projev v odpovídající bodový zisk. Na jaře ale již předvedli i velký počet vítězných zápasů, což je v konečném zúčtování vyneslo na 4. místo okresní soutěže. Druhým nejlepším střelcem soutěže se stal Vít Soušek s 18 góly, který spolu s Františkem Matějkou (12 gólů) zvládl odehrát všechna utkání. Mezi častými střelci byl také Tomáš Janda (16 gólů).

Horní řada zleva: Bronislav Mayer, Vít Soušek, Tomáš Janda, Martin Maštalíř, František Matějka, Martin Šťastný, Samuel Janda. Spodní řada zleva: Veronika Maňasová, Tomáš Janda, Luboš Karel Denk, Dominik Liška, Michal Mašek, Lukáš Janda a Václav Matějka. Vepředu leží Jan Truxa.

Starší přípravka se po minulém oťukávajícím se roce letos prosazovala i výsledkově mnohem více a byla zdatným soupeřem většině protivníkům. Svými góly je táhli především Dominik Liška, Tobiáš Toman a Karel Hanžlík. Všichni hráči z této kategorie se v příštím roce představí v mladších žácích, protože kvůli menšímu počtu hráčů tuto kategorii na jeden ročník nepřihlásíme.

Zleva: trenér Karel Hanžlík st., Karel Hanžlík ml., Andrei Dumitras, Dominik Liška, Daniel Kaša, Izabela Jandová, Štěpánka Hanžlíková, Eliáš Toman, Adam Matějka, trenér Petr Toman, Stanislav Presl. Vepředu leží Tobiáš Toman a Vojtěch Šedlbauer.

Všichni hráči a hráčky mladší přípravky se s touto kategorií letos teprve seznamovali, což bylo v mnoha zápasech se zkušenějšími soupeři znát. Postupně ale začaly přicházet i první úspěšně zvládnuté zápasy, což bude odrazovým můstkem do příštího ročníku pro s chutí hrající děti.

Trenéři Martin Kolář a Michal Chaluš. Horní řada zleva: Matyáš Štěpán, Martin Kolář, Jan Šedlbauer, Taťána Chalušová, Adéla Kadlecová. Spodní řada zleva: Tomáš Váně, Tadeáš Váně, Jiří Kadlec, Daniel Toman, Jiří Toman, Martin Kubát. Vepředu leží Ondřej Malát a Filip Matějka.

Nejmenší kategorií v našem klubu je minipřípravka s dětmi do 7 let. Minipřípravka během podzimu a jara odehrála několik turnajů, které se hrají v systému 3 na 3 a každý tým má dvě branky. Cílem těchto turnajů je především seznámit děti se soutěžní atmosférou a zábavou ze hry.

Trenéři Michal Chaluš, Martin Kolář a Míra Bejvl. První foto zleva: Josef Bejvl, Hynek Chaluš, Taťána Chalušová, Jiří Franc, Jan Slabý, Víťa Bejvl, Václav Huspeka. Na fotce vpravo navíc Filip Matějka.

Na závěr je nutné poděkovat všem, kteří se podíleli na úspěšné sezóně našeho klubu. V první řadě všem sponzorům a podporovatelům z různých institucí. Dále pak vedení na čele s Petrem Preslem a všem trenérům a vedoucím mužstev. Poděkování také patří Katce a Lukáši Honzíkovi za správu areálu, našeho zázemí a klubovny. A nelze zapomenout na velké poděkování panu Souškovi a panu Sedlmaierovi, kteří se během uplynulé sezóny opět velkou měrou podíleli na chodu našeho klubu. Samozřejmostí je poděkování Vám příznivcům a budeme se těšit na společné shledání v podzimní části sezóny 2023/24.