130 diváků | Rozhodčí: Abraham Josef. STŘELCI: 40. Hozman Václav, 59. Fiala Luboš

Report

Komentář k utkání jsem od našich trenérů nedobdržel, takže přináším převzatý  z web. stránek FK Budětice 2012 :http://www.budetice2012.cz/clanky/utkani/jaro-2019/fk-budetice-2012—sk-kovo-strazov-2-0–1-0-.html

“Jarní sezónu jsme prospali v začátcích utkání, v jejich prvních minutách. Ať už šlo o přípravné zápasy nebo ten první mistrovský s Malým Borem. Tentokrát tomu bylo jinak. Prvních 15 minut se hrál hodně opatrný fotbal. V další části se hra otevřela a po několika standardních situacích byly blíže ke gólu Budětice. V. Hozman v 25. minutě hlavičkou nad a D. Hlavin v 29. minutě ve velké šanci přesně do gólmana. Jenže v 32. minutě se hra absolutně otočila a jen se štěstím jsme neinkasovali. Strážovští nastřelili dvakrát tyč a zároveň nás podržel gólman J. Vinter. Tím se také otevřel prostor pro naše brejkové hráče. V jednom z nich se mohl prosadit R. Melka, rychlou střelou ale gólmana hostů nepřekvapil. V 40. minutě naopak rychlou přihrávkou obranu zaskočil. Poslal do šance V. Hozmana a ten svoji dobrou formu stvrdil chytrým lobem a poslal Budětice do vedení. 1:0. Tohle byl sakra důležitý gól, který nás vymanil ze strážovského tlaku a přinesl i vyrovnání hry.

Druhý poločas byl obrazem první půlky, hra byla vyrovnaná a šance na obou stranách. Byla jen otázka, jestli se dostaneme do vedení 2:0 anebo hosté zápas zdramatizují. Stalo se to první. V 59. minutě budětický L. Fiala rozehrával takřka z půlky přímý kop a nachytal gólmana D. Šita. 2:0. Brankář Strážova měl sice skvělé výběhy a pohotové zákroky, ale zároveň se často pohyboval mezi penaltou a velkým vápnem a to myslím (v případě obou branek) stálo hosty body. Zbytek zápasu byl o brejcích Budětic a nákopy hostů do vápna. V závěru jsme ale zpevnili obranu našimi rychlíky a vítězství si tím v klidu pohlídali.

Dnes mě kluci překvapili, takový výsledek se po pravdě nečekal. Měli jsme trochu štěstí, to bez pochyby. Zároveň si troufám tvrdit, že šlo o vítězství zasloužené. Podle mého názoru pěkný výkon oboustranně, navíc hezké počasí, hodně diváků, napětí, ale bez větších emocí a hlavně body máme doma. Co víc si přát. No co víc, další body. Třeba za týden v Sušici. Umíme tam zahrát a rozhodně nejedeme prohrát. “