Report

Na strážovském  hřišti došlo k očekávanému  prestižnímu zápasu tohoto ročníku okresního přeboru. Domácí Kovodružstvo hostilo  lídra tabulky TJ Měcholupy.

Ve vyrovnaném klání se domácím  podařilo vrátit hostům  prohru z posledního vzájemného zápasu z podzimu i s úroky. Zatím co v Měcholupech prohráli po bezbrankovém průběhu zápasu na penalty, doma o své tříbodové výhře  rozhodli lepším proměněním brankových příležitostí. V zápase , který sice úrovní hry poněkoud zůstal za očekáváním , neboť se jednal o duel prvního s třetím v tabulce si vyxtvořily oba celky šancí nejméně na dva zápasy, nicméně domácí příznivci byli alespoň rádi za dvě proměněné. K vedoucí brance Davida Kološe přispěl v době kdy již hrál Strážov o deseti bez vyloučeného Franty Petrželky (druhá ŽK) další kanonýr domácích Linkeš.

Hosté touto prohrou si zkoplikopvali situaci na čele tabulky, naopak pět kol před koncem se domácím  tímto výsledkem  podařilo ještě závěr přeboru zdramatizovat a to je dobře.

Před více než 130 diváky ukání řídila trojice rozhodčích –  hlavní Zdeněk Říha, na čarách mu asistovali Roman Bína a Josef Javorský.

Hrající trenér domácích Tomáš Strnad k utkání řekl : ” Věděli jsme přesně, kde hosté mají velkou sílu a kde naopak nedostatky, přesto se nám naše záměry nepodařilo přenést do zápasu. Hlavně první poločas prakticky vůbec. Přesto jsme si v úvodu vytvořili dvě stoprocentní šance, které Jarda Vališ ani Tomáš Linkeš nedokázali bohužel proměnit. Poté soupeř převzal trochu otěže a měl také dvě velmi slušné šance. Za stavu 0:0 se šlo tedy do kabin, kde jsme si k výkonu něco řekli. Částěčně to pomohlo, druhý poločas jsme měli optickou převahu a dali šťastný gól na 1:0. Bohužel po chvíli se nechal naprosto zbytečně vyloučit Franta Petrželka, což nám mohlo zápas dost zkomplikovat, ale tlak soupeře se naštěstí nekonal. Naopak po skvěle zahraném přímém kopu Jirky Flodra a odrazu míče od tyče, uklidil míč za záda brankáře Tomáš Linkeš na 2:0 a zápas se pak již jen dohrával. Celkově zápas hodnotím jako naše zasloužené vítězství, měli jsme více brankových příležitostí, ovšem výkon umíme podat daleko lepší.” 

 

 

Video

Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna
5.5.2019 16:00 Okresní přebor 2018/19

Hřiště

Strážov
19020, 340 21 Strážov, Česko

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasVýsledek
Strážov A022
Měcholupy A000

Strážov A

Chaluš Michal záložník 83'
Flodr Jiří záložník
Hosnedl Jiří obránce
Soukromý: Frous Michal záložník
Šít Dominik Brankář
Soušek Luděk záložník 61'
Kološ David útočník
Linkeš Tomáš útočník
Vališ Jaroslav obránce
Franc Jiří obránce
Uruba Ondra záložník
Petrželka František záložník 71', 75'
75'
Strnad Tomáš obránce
Soukromý: Kopecký Antonín záložník
Toman Zbyněk útočník
Góly
2
0
Assists
0
0
Žluté karty
4
2
Červené karty
1
0

KO KO 61 67 69 71 75 75 80 83 84 85 88 90 FT