Report

V neděli se na našem hřišti hrálo oprášené okresní derby s Hrádkem. Hosté přijeli s jasným cílem brát všechny body a snažili se být od začátku aktivní. Naši obezřetnou hrou jsme jim ale nedávali příliš prostoru a naopak jsme se dostávali do velmi dobrých situacích po akcích ze strany. Při naší první gólové akci si Broňa Mayer naběhl na přihrávku na kraji pokutového území a dal pas na Davida Kološe, který míč uklidil na vzdálenější tyč. Druhý gól jsme přidali po rohu Rosti Šteinera, který na první tyči prodloužil David Kološ a na zadní uklidil sváteční střelec Honza Michel. Bohužel soupeř do poločasu po našem malé důrazu ve vápně stihl snížit na 2:1. Do druhého poločasu jsme šli s cílem udržet naši aktivní hru po krajích a důsledně dostupovat nebezpečný hostující útok. A hned v první části druhé půlky jsme si vypracovali rozhodující náskok. Nejprve přetažený centr ze standardní situace vrátil Jarda Vališ na Luďu Souška, jehož střílený centr zapadl s lehkou teční na zadní tyč. O chvíli později Jarda Vališ přihrál před hostující branku, kde se Broňa Mayer snažil zakončit. Odražený balón před brankou si našel právě Jarda a zvýšil už na 4:1. Hosté nic nevzdali, snažili se s výsledkem ještě něco udělat a po jedné z rychlých akcí dokonce snížili. Se zbytkem si ale naše obrana s brankářem poradili a tak po velmi dobrém týmovém výkonu jsme mohli oslavit cenné tři body.