PO TŘETÍM KOLE JDE STRÁŽOV DO ČELA TABULKY

Třetí kolo okresního přeboru přineslo ve Strážov pikantní souboj. V místním derby proti domácímu favoritu nastoupili hosté z Janovic. Těm vyšli dokonale první dvě kola, po kterých přijeli k tomu duelu v roli lídra tabulky.

Nicméně v roli favorita tohoto derby byli domácí, kterým ale jejich soupeř v prvním poločase kladl velký odpor. Ve 13.minutě rozehrávali z pravé stran přímý kop. Příjemní cent překvapivě prošel napříč pokutovým územím domácích. Strážovská obrana očividně zaspala a zcela nekrytý kanonýr Dukly Míra Urban míč pohodlně poslal za zády brankáře Dominika Šíta.  Ve 27.miutě došlo k vynucenému střídání, když za zraněného Ondru Urubu vystřídal Martin Plíhal a ten svým kvalitním výkonem v další části zápasu hru domácích oživil, a nakonec přispěl ke konečnému úspěchu.

Snahu domácí o vyrovnání korunovali po půlhodině hry. Přízemní přihrávkou našel Robert Kalista před brankou hostů v ideální střelecké pozici Davida Kološe a ten se nemýlil 1:1. V poločasové přestávce domácí sáhli k druhému střídání, kdy Michala Fouse nahradil nejmladší domácí hráč Luděk Soušek. Druhá část zápasu byla již v režii favorizovaného Strážova. Ten již v průběhu prvních deseti minut mohl získat minimálně tříbrankové vedení, ale se střeleckou produktivitou na tom byli domácí hodně špatně a když se již dostali k zakončení, pak hosty podržel výborným výkonem jejich gólman Zdeněk Vild.

Nakonec i ten musel v 79.minutě kapitulovat po rohovém kopu, kdy centr Jiří Flodr posadil přesně na hlavičku Michala Chaluše a domácí kapitán rozvlnil sít v brance hostů podruhé a jak se ukázalo, byla to gólová hlavička vítězná.

V závěru zápasu se domácí soustředili na pohlídání zaslouženého vedení, a to se jim nakonec nemuselo vyplatit. Klidné vody jinak kvalitního a férově ze strany obou týmů vedeného zápasu rozvířila situace v 88.minutě, kdy se podařilo hostům dostat do sítě domácích, nicméně AR2 signalizoval údajný ofsajd, a tak již na změnu skóre nedošlo.

Pro hosty smutná tečka, domácí dobrá zpráva, neboť je toto vítězství po třech odehraných kolech vyneslo do čela tabulky. Vzhledem k velké vyrovnanosti této soutěže ale zle předpokládat, že další střídání na čele tabulky bude na podzim častějším rituálem. Kéž by se Strážovu v roli lídra tabulky zalíbilo a vydržel tam co nejdéle!

Strážov A

Flodr Jiří záložník
Soukromý: Frous Michal záložník
Hosnedl Jiří obránce 69'
Šít Dominik Brankář
Soušek Luděk záložník
Kološ David útočník 29'
Chaluš Michal záložník 78'
Linkeš Tomáš útočník
Vališ Jaroslav obránce
Kalista Robert záložník
Plíhal Martin 7 útočník
Franc Jiří Brankář
7Uruba Ondra záložník 25'
Štancl Martin obránce

Hlasatel: Soukromý: Vokůrka Jaroslav
Správce areálu: Soušek Josef
Sekretář: Presl Milan Ing.
předseda klubu/Vedoucí týmu: Petr Presl

Okresní přebor

PosKlubZVRPGVGIGDB
12673136373-1033
22683154363-2029
32690175066-1627
42676133478-4426
52663145198-4722
626441840107-6719

 

Podobné příspěvky