PRO HOSTY PROHRA , ROVNÁ SE KOMPLIKACE –  PRO DOMÁCÍ ZISK TŘECH BODŮ ZNAMENÁ , ŽE NADĚJE NA POSTUP JEŠTĚ ŽIJE !

Za velmi chladného počasí před více než 130 diváky přivedla na fotbalový pažit ve Strážově  trojice rozhodčích –  hlavní Zdeněk Říha, s asistenty Romanem  Bínou  a Josefem Javorským  hráče vedoucího týmu tabulky TJ Měcholupy a jejich soupeře domácí v tabulce zatím třetí SK Kovo.

Ve vyrovnaném klání se domácím  podařilo vrátit hostům  prohru z posledního vzájemného zápasu z podzimu i s úroky. Zatím co v Měcholupech prohráli po bezbrankovém průběhu zápasu na penalty, doma o své tříbodové výhře  rozhodli lepším proměněním brankových příležitostí. V zápase , který sice úrovní hry poněkoud zůstal za očekáváním , neboť se jednal o duel prvního s třetím v tabulce si vyxtvořily oba celky šancí nejméně na dva zápasy, nicméně domácí příznivci byli alespoň rádi za dvě proměněné. K vedoucí brance Davida Kološe přispěl v době kdy již hrál Strážov o deseti bez vyloučeného Franty Petrželky (druhá ŽK) další kanonýr domácích Linkeš.

Hosté touto prohrou si zkoplikopvali situaci na čele tabulky, naopak pět kol před koncem se domácím  tímto výsledkem  podařilo ještě závěr přeboru zdramatizovat a to je dobře.

Hrající trenér domácích Tomáš Strnad k utkání řekl : ” Věděli jsme přesně, kde hosté mají velkou sílu a kde naopak nedostatky, přesto se nám naše záměry nepodařilo přenést do zápasu. Hlavně první poločas prakticky vůbec. Přesto jsme si v úvodu vytvořili dvě stoprocentní šance, které Jarda Vališ ani Tomáš Linkeš nedokázali bohužel proměnit. Poté soupeř převzal trochu otěže a měl také dvě velmi slušné šance. Za stavu 0:0 se šlo tedy do kabin, kde jsme si k výkonu něco řekli. Částěčně to pomohlo, druhý poločas jsme měli optickou převahu a dali šťastný gól na 1:0. Bohužel po chvíli se nechal naprosto zbytečně vyloučit Franta Petrželka, což nám mohlo zápas dost zkomplikovat, ale tlak soupeře se naštěstí nekonal. Naopak po skvěle zahraném přímém kopu Jirky Flodra a odrazu míče od tyče, uklidil míč za záda brankáře Tomáš Linkeš na 2:0 a zápas se pak již jen dohrával. Celkově zápas hodnotím jako naše zasloužené vítězství, měli jsme více brankových příležitostí, ovšem výkon umíme podat daleko lepší.” 

 

 

Podobné příspěvky